Лікування переломів у тварин

m130Переломи у тварин - це порушення цілісності кістки в результаті механічного впливу на скелет тварини. Якщо ви помітили набряк одної з кінцівок чи звернули увагу, що тварина не спирається на ту чи іншу лапку - зробіть усе можливе, щоб якомога швидше звернутись до ветеринарної клініки. Щоб діагностувати причину нездужання тварини, лікар вам запропонує рентгенографію улюбленця, з метою визначення тактики подальшого лікування. За результатами дослідження можна визначити ступінь пошкодження та виконувати невідкладні дії. Методи лікування переломів тварин індивідуальні в кожному конкретному випадку - детальніше про це ви можете дізнатись на первинному прийомі у профільного ветеринарного лікаря.

За типом переломи можуть бути відкриті чи закриті. У випадку закритого перелому можуть бути часткові надломи чи повні, іноді зі зміщенням. При відкритому переломі можна побачити рвані рани, в яких видно м'язи з запеченою кров'ю, розірвані сухожилля, на поверхню виходять уламки кістки. Варто зазначити, що зустрічаються множинні переломи, коли вражені одразу декілька ділянок.

Переломи кісток тварин виникають не тільки від механічних ушкоджень. На кісткову тканину також можуть впливати інфекційні та інші захворювання (наприклад туберкульоз, остеопороз, рахіт, пухлини). Через ці хвороби кістки стають ламкими та можуть ламатись від ваги тварини.

Найважчою ситуація є з переломом хребта. Доцільність лікування визначається після первинного огляду і визначення стану спинного мозку після травми. Справа в тому, що у важких ситуаціях, через декілька годин після такого перелому починаються незворотні зміни в спинному мозку. Необхідно максимально швидко доправити тварину в лікарю, якомога обережніше і на жорстких ношах.

Всі решта переломів підлягають лікуванню, за відпрацьованою схемою:

  • рентгенографія;
  • усунення шоку нервової системи гормональними препаратами;
  • роботи різного рівня складності, по відновленню кістки під наркозом;
  • знерухомлення кінцівки з переломом;
  • реабілітація тварини після перелому.

Ветеринарні лікарі клініки БЕР приймуть вашу тварину в своїх стінах та проведуть ряд комплексних заходів по відновленню життєвих сил вашого улюбленця.