Кульгавість
Собака почав кульгати і господар повинен бути уважний до цього стану тварини. Оскільки кульгавість може бути ознакою різних захворювань. Це і грижі міжхребцевих дисків, захворювання органів черевної порожнини, які супроводжуються хворобливими відчуттями, тромбоз великих судин, простатит, порушення сухожильно-зв'язкового апарату та ін.
Кульгавість у собаки може бути викликана такими факторами:
- рани, забої, побої - всі механічні пошкодження;
- опіки, обмороження, перегрів - термічний вплив;
- опіки побутовими кислотами, лугами, медичними препаратами;
- ревматичні запалення суглобів при інфекційних захворюваннях;
- великі навантаження при незбалансованому харчуванні;
- ослаблений опорно-руховий апарат.
Основні види кульгавості
- Собака відчуває хворобливість при опорі на уражену кінцівку. Вона поскулює, виявляє занепокоєння. Така поведінка характерна для пошкоджень кісткового або сухожильно-зв'язкового апарату, подушечок лап або травми кігтя.
- Хворобливість при перенесенні кінцівки. Такий біль характерна в разі пошкодження м'язового апарату.
- Змішана кульгавість. В цьому випадку можна прогнозувати перебіг гострих запальних процесів, що протікають в великих суглобах.
- Кульгавість раптово виявляється і мимоволі зникає. Так може проявлятися через вивиху колінної чашечки.
Коли Ви помітили, що собака стала кульгати, встановіть точну причину, яка спровокувала кульгавість. Розберіться разом з ветеринарним лікарем у всіх можливих причини кульгавості.
Не прагніть відразу ж застосовувати протизапальні препарати і анальгетики. Згладжуючи симптоми, Ви можете спровокувати розвиток патологічного процесу в майбутньому.
Записатися на прийом