Діарея (пронос)

Діарея (пронос) - це часте випорожнення кишечника кішки, кота. Пронос при цьому може мати різну консистенцію (рідку, водянисту), мати запах або бути без запаху, з кров'ю або без неї.

Причин проносу у котів може бути багато

  • Перевищення норм споживання їжі, часте годування. При інтенсивної перистальтике кишечника вміст пересувається швидко і не встигає всмоктуватися в кров. Тому їжа доходить до прямої кишки в рідкому вигляді.
  • Харчування, що не відповідає віковим потребам, тварини. Підвищений вміст жирів, спеції в їжі.
  • Непереносимість компонентів корму.
  • Порушення психоемоційного фону. Страх, хвилювання під час перевезення, після лікарні, виставкових залів, поява в будинку нових тварин, ігри з дітьми.
  • Отруєння побутовою хімією, газами, зниклим кормом.
  • Паразитарні інвазії. Найчастіше понос провокують глисти, найпростіші, ізоспори.
  • Інфекційні хвороби. Панлейкопенія, парвовирусного ентерит, коронавірус і ін. Ці захворювання завжди супроводжуються підвищенням температури, блювотою.
  • Захворювання кишечника. Порушена робота травних залоз, пошкоджені стінки кишечника, різного роду запалення і новоутворення. Схильність деяких порід котів до панкреатиту.

Лікування проносу у котів

Лікування діареї у котів в домашніх умовах:

Схема лікування проносу у котів досить індивідуальний і складне питання.

Якщо діарея проявилася раз, можна бути спокійним за здоров'я вихованця.

У разі повтору діареї, зупиніть годування котика на кілька годин. Кошеняті краще поголодувати 6-8, а дорослому тварині дайте 12-24 годин голоду. Обов'язково давайте тварині пити, щоб не було зневоднення організму.

Давайте відвар, звіробою, ромашки або кірок граната. Можна дати активоване вугілля, Смекту і Регидрон. Пам'ятайте, що даючи ліки, треба обов'язково враховувати масу тварини.

Не забувайте, що лікування за інформацією з сайтів і форумів - небезпечне справу. Намагайтеся довіряти здоров'я своєї тварини лише професіоналам. 

Записатися на прийом
Розклад фахівців