Алопеція (Випадання вовни)

Випадання вовни у кішок досить поширене серед шкірних захворювань. Одні причини можна усунути в домашніх умовах самостійно, а в деяких випадках випадання шерсті у кішки - симптом більш серйозного захворювання, яке потребує огляду на прийомі ветеринара і професійної діагностики .

Причини випадіння шерсті у котів

У котів всі причини випадання вовни пов'язані з самими різними хворобами:

  • Алергічна реакція. Алергія у кота може викликатися багатьма речовинами побутової хімії, а також кормами. В цьому випадку випадання шерсті, як правило, супроводжується нав'язливим сверблячкою.
  • Короста. Помітити інфікування кліщами можна на спині кота і в задній частині тулуба. Ці ділянки тіла лисіють.
  • Лицьова алопеція. Випаданні шерсті на мордочці, вухах, навколо голови і очей. У короткошерстих, тёмношёрстних котів це буває нормальним явищем. І, якщо немає почервоніння, кота не мучить свербіж і не лущиться шкіра, тоді лікування не потрібно.
  • Поразка блохами. У котів, як правило, сильна алергічна реакція на слину бліх. Часто від укусів бліх утворюються скориночки, папули на уражених ділянках. Можна спостерігати у кішок випадання вовни жмутами. 
  • Психогенная алопеція. Дійсно незвичайний стан, при якому кішка виривати, вилизує або вигризає свою шерсть в стані психологічного стресу. Загострена чутливість котів до змін в їх звичному режимі життя легко може стати причиною психогенної алопеції.

Лікування випадання шерсті у кішок

Алупці схожа з природною сезонної линянням котів, але при алопеції без лікування шерсть не відросте.

Іноді проблему випадання шерсті у котів легко виявити. На жаль, частіше випадання шерсті йде поступово, причини залишаються непоміченими. Господар зауважує проблему, побачивши клаптики вовни на дивані. 

Зауважте, що надмірна турбота Вашого кота про вовни може стати першим сигналом проблеми зі здоров'ям тварини.

Будьте обережні!

Не варто обробляти кота за рекомендацією деяких форумів карболової кислотою! Всі з'єднання на основі фенолу, або бензолу, часто стають причиною важкого отруєння  і навіть смерті тварини.

Записатися на прийом
Розклад фахівців