Токсокароз
Токсокароз собак, ця поразка тонкого кишечника і шлунка тварини хробаками, що досягають в довжину 18 см. Захворювання викликається личинками аскарид токсокарами, тривалість життя яких в організмі собаки до півроку.
В добу паразити відкладають більше 200000 яєць, і, потрапляючи в грунт, не гинуть, а продовжують процес дозрівання. Заразність яєць зберігається в землі по кілька років. Переносниками виступають птиці, гризуна, вівці, свині, черви, м'ясо яких може проковтнути собака. Передається токсокароз і під час вагітності плоду, таким чином, новонароджене цуценя теж є переносником зарази.
Симптоми токсокарозу у собак
- втрата апетиту
- розлад діяльності травлення
- анемія
- блювота
- пронос
- виснаження через відмову від їжі
- нервові прояви
- дратівливість
- метеоризм
- кишкові кольки
Найчастіше схильні до зараження цуценята, і часто, не доживши до 2,5 місяців, вони вмирають. Заражені малюки безпричинно гавкають, кусаються, верещать. Вони відстають у розвитку, а в крові зменшується кількість еритроцитів і гемоглобіну, тоді як еозинофіли і лейкоцити збільшуються. Собаки кашляють і рвуть, іноді впливів токсокар цілими клубками.
Виражені клінічні ознаки у дорослих собак відзначаються слабкіше, діагностика проводиться з дослідження фекалій на наявність гельмінтних яєць.
Лікування токсокароза
Необхідно якомога раніше постаратися приступити до лікування після діагностування подібного недуги. Зазвичай виписуються препарати:
- пирантел
- солі піперазину
- Дронтал
- Дронтал плюс
- левамизол
- дронцит
- азінокс
- мебендазол
- нілверм
- пирантел
Обов'язково обробіть місце проживання собаки в будинку, можливо, позбудьтеся зовсім від старих килимків і підстилок. Всі члени сім'ї не повинні нехтувати елементарним правилам гігієни і в обов'язковому порядку мити руки перед їжею.