Отодектоз
Отодектоз - це зараження собак вушних кліщем Otodectes cynotis. Мікроскопічні паразити розміщуються у внутрішньому вусі тварини, харчуються сіркою, лімфою, кров'ю і частинками епідермісу. Вушний кліщ в теплому вологому і живильному середовищі блискавично розмножується, приносячи все більших страждань свого господаря.
Причини отодектоза
Найчастіше це відбувається при контакті з зараженими тваринами, причому кішки схильні до подібного недугу ще більшою мірою, ніж собаки. Маленькі цуценята хворої матері також обов'язково заразиться, перебуваючи в постійному контакті.
Симптоми
- часто лапами чеше вуха
- пригинає вуха до землі, при цьому сильно трясе головою
- шукає, про що потерти вухо
- з'являються ураження шкіри і випадання шерсті на задній поверхні вуха
- спостерігаються липкі виділення в вушній раковині коричневого кольору
- відзначається сильне виділення серозного ексудату, надалі переходить в гнійний
- в складках вуха утворюються товсті, неприємно пахнуть кірки
Лікування вушного кліща
Тільки ледачий не знайде в інтернеті інформацію про лікування отодектоза у собак, однак, будь ласка, не займайтеся самолікуванням. Щоб не нашкодити своєму вихованцеві, зверніться до ветеринарної клініки, де призначать відповідне конкретно вашому песику ліки. Іноді виникає необхідно провести аналіз виділень , щоб підібрати найефективніше лікування.
Строго дотримуючись рекомендацій, ви обов'язково за короткий час позбавите собаку від паразитів. Тільки не зупиняйтеся на півдорозі. Бували випадки, коли собака переставала чесати лапою зону ураження, і господар переривав курс лікування. Цього робити категорично не можна, оскільки личинки дуже живучі. Якщо запустити хворобу, собака може втратити слуху або померти.
У ветеринарній клініці БЕР пропонують комплекс профілактичних заходів, які вбережуть вихованця від паразитів.