Отит середнього вуха

Отит у собак. Лікування

Якщо Ви сам в дитинстві перехворіли отитом, то Ви зрозумієте муки собаки. Вушної отит у собак має схожі симптоми, як і у людини, тільки проявляються по-собачому.

Симптоми отиту у собаки

  • Виділення з вуха.
  • Неприємний запах з вуха.
  • Шкіра в слуховому проході червоніє.
  • Собака трясе головою, чеше вуха, треться головою об предмети, не дає доторкатися до вух.

Як лікувати тварину від отиту

У першу чергу, по можливості, треба усунути можливі причини отиту. Позбутися від бліх. При алергічному отиті організувати для собаки гипоаллергенную дієту. Видаліть волосся біля входу в вухо. В цьому Вам може допомогти фахівець-грумер. Хороший лікувальний ефект має рідина з вмістом пропіленгліколю, борної і саліцилової кислоти. Вушні краплі "Отоферонол голд" мають протикліщовий і протизапальний ефект, "Оріцін" застосовується в лікування отиту у собак грибкової, паразитарної, кліщовий етіології.

Пам'ятайте, що собаки, які перехворіли на отитом, мають ризик захворіти через час знову. Тому в аптечці завжди майте протигрибкові препарати, краплі і мазі для вух від отиту з вмістом антибіотиків.

Ускладнення після отиту

Чи не запустите хвороба, інакше запалення перейде в гнійний отит, хронічний отит, наслідком чого стане ускладнення:

  • Зміна тканини, що вистилає слуховий прохід.
  • Розрив барабанної перетинки, що торкнеться внутрішнє вухо.
  • Пошкодження тканин слухового проходу.

Реабілітація після отиту

Одужання може розтягнутися 14-20 днів. Треба вимивати всі виділення з вушної раковини і навколо неї. Продовжувати використовувати лікувальні препарати.І забезпечте регулярний огляд собаки у лікаря. До групи ризику потрапляють кокер-спанієлі з важкими звисаючими вухами, пуделі з вузьким слуховим проходом, складками, що утрудняють вихід сірки, німецькі вівчарки та дашхунди, у яких вуха виробляють багато сірки і собаки, вуха яких покриті густою шерстю. Також в групі ризику собаки, які багато плавають або живуть в регіонах з підвищеною вологістю.

Записатися на прийом
Розклад фахівців