Лишай

Збудники позбавляючи, мікроскопічні гриби, паразитують як на шкірі тварини, так і на шкірі людини. Зазвичай інкубаційний період позбавляючи становить від тижня до п'ятнадцяти днів.

Стригучий лишай у собак

Стригучий лишай - досить часте захворювання у тварин. Собака, навіть без явних ознак ураження, залишається носієм цього грибка і продовжує заражати інших тварин і людей.

Поселяється стригучий лишай у собаки зазвичай на голові, навколо вух, на підставі хвоста і в нижній частині лап. Поселяясь на відкритих ділянках шкіри, лишай утворює шелушащиеся рожеві плями з яскравою окружністю запаленої шкіри.

Симптоми позбавляючи у собаки

  • На ураженій ділянці з'являється ледь помітна висип.
  • Формується червоно-рожева кірка, і в місці ураження випадає шерсть.
  • Іноді з-під кірки витікає гній.

Ці симптоми спостерігаються і при інших захворюваннях. Тому не полінуйтеся - отримаєте консультацію ветеринара.

Лікування позбавляючи у собаки

Раніше тварина зі стригучий лишай тільки присипляли. Настільки непродуктивним вважалося лікування. У наш час - хвороба лікується.

Процес лікування проходить в кілька етапів:

  1. Введення вакцини з спрямованим лікувальним впливом і профілактичної функцією.
  2. Призначаються специфічні протигрибкові препарати, в складних випадках рекомендовані антибіотики.
  3. Активація імунітету через імуномодулятори.
  4. Проведення місцевого лікування уражених ділянок шкіри антисептиками.

Ветеринарна практика показує, що тварина з міцним імунітетом має мало шансів захворіти стригучий лишай. Правильне харчування, вітамінні добавки підвищують захисний бар'єр організму. Довірте лікування стригучого позбавляючи у собаки фахівця. Ставлячи собі питання - як вилікувати лишай у собаки, пам'ятайте, що лікування хворого позбавляємо тварини в домашніх умови досить небезпечно. Оскільки спори грибка можуть паразитувати і на людину. Життєздатність спори грибка зберігають до 2-3 років. Передається зараження контактним шляхом. Будьте гранично уважні, якщо в сім'ї є маленькі діти. Весь період лікування у Вас під рукою завжди повинні бути: йод, чиста вода, комплекс антибіотиків, протигрибкові мазі, вітамінні комплекси, дезінфікуючі засоби. Доглядаючи за хворою собакою, дотримуйтесь особливо уважно все правила особистої гігієни і гігієни життєвого простору сім'ї. 

Радимо звернутися: Лікар ветеринар в Дніпрі

Записатися на прийом
Розклад фахівців