Чужорідне тіло

0f13dc03f00ca0a2aeab94a10b97ff8cСобаки за своєю природою слідопити, які раз у раз норовлять випробувати свої знахідки на зуб. Ось і дістають ветеринари сторонні предмети всілякого походження, добре, якщо гілки, іграшки, голки та інші предмети не встигли нашкодити внутрішнім органам тварини.

Симптоми чужорідного тіла в організмі тварини

Симптоматика відрізняється в залежності від безпосереднього знаходження об'єкта в пащі, в гортані, стравоході, або в шлунково-кишковому тракті.

  1. У пащі.

Зазвичай тут затримуються кістки і палиці, що застрягли між зубами, також можливі нитки і волосся, які намотуються на корінь язика.

Симптоми: собака часто рухає щелепою, спостерігається рясне слиновиділення, лапи постійно труть морду, можливо навіть кровотеча.

  1. У глотці.

Сюди вже може потрапити все, що ковтає.

Симптоми: раптове ядуха, нудота, блювотний рефлекс. Діяти потрібно негайно, до прибуття лікаря постарайтеся привернути собаку і струснути.

  1. У стравоході.

Симптоми: блювання після прийому їжі, і можливе зневоднення. Помітили недобре, терміново в найближчу ветклініки або до лікаря, якому Ви довіряєте.

  1. У легких і трахеї.

Симптоми: утруднене дихання і загальне нездужання.

  1. У шлунку.

Симптоми: діагностувати на око не завжди вдається, іноді собака живе з чужорідним тілом в шлунку досить тривалий час, поки предмет не зрушиться і не проявить себе.

  1. У тонкому кишечнику.

Симптоми: безперервна блювота, зневоднювання, сильна хворобливість черевної області.

  1. У прямій кишці.

Симптоми: запори, кров в стільці, собака горбиться і вигинається. Якщо це гострі предмети, палиці, голки, кістки і будь-які інші предмети виступають з прямої кишки, ні в якому разі не тягніть.

Якщо помітили, що собачка щось проковтнула, або поводиться якось зазвичай, терміново звертайтеся до ветклініки БЕР для ізволеченія стороннього предмета з організму тварини.

Радимо звернутися: Ветеринарна діагностика

Записатися на прийом
Розклад фахівців