Демодекоз

Демодекоз у собак

Прояв захворювання пов'язують з імунодефіцитом. Це паразитарне захворювання шкіри. Захворювання викликається кліщами Demodex. Місце ураження кліщами - волосяні фолікули і поверхню шкіри. Захворювання передається цуценятам від самки в перші два-три дні після їх народження. У деяких чистокровних собак сприйнятливість до демодекозу особливо підвищена. Найчастіше це захворювання вражає шарпея, мопсів, англійських бульдогів, французьких бульдогів, скотч тер'єрів, німецьких вівчарок.

Симптоми демодекозу у собак

  • Локалізований демодекоз, проявляється у цуценят з трьох-шести місяців. Видно близько п'яти плям.
  • Генералізований демодекоз, починаючись з трьох, іноді з вісімнадцяти місяців, проявляється у вигляді множинних уражень на голові, кінцівках і тілі.
  • Спостерігається еритема шкіри, алопеція, поява нежирних лусочок, лущення шкіри.
  • Часто до основного захворювання приєднується піодермія.

Тварина відчуває свербіння.Дорослі тварини демодекозом хворіють рідко. Може виникнути на тлі злоякісних новоутворень, після імуносупресивної терапії або іншого внутрішнього захворювання. Лікар підтверджує діагноз демодекозу, грунтуючись на даних анамнезу від власника тварини, особистого огляду пацієнта і результати декількох лабораторних досліджень.

Лікування демодекозу

Практика показує, що локалізована форма демодекозу часто дає спонтанне лікування через кілька тижнів. Якщо стан погіршується, це може свідчити про прогресування захворювання до генералізованої форми. Генералізована форма вимагає тривалого лікування. Проводиться така терапія з використанням антипаразитарних препаратів.  При одночасному ураженні піодермією призначається тривала терапія з антибіотиками. Контроль лікування проводиться щомісяця. Оскільки демодекоз успадковується від батьків, то тварин з генералізованою формою перебігу хвороби виводять з розведення. Найчастіше прогноз лікування сприятливий. Генералізована форма демодекозу, хоч і рідко, але може давати рецидиви.

Радимо звернутися: Послуги ветлікаря дерматолога

Записатися на прийом
Розклад фахівців