Алергія

Алергія у собак - це посилена реакція організму тварини на яку-небудь речовину.

Симптоми алергії

Залежно від причини, ступеня розвитку захворювання алергія виражається по-різному. І все ж є загальні ознаки прояву цього захворювання:

 • Свербіж, висипи, розчухи. Почервоніння у тварини можна спостерігати на внутрішній поверхні вух, в паху, на спині, між пальцями, на животі.
 • Собака постійно облизує і покусує лапи, свербить, з'являються залисини.
 • У рідкісних випадках утруднюється дихання, яке може розвинутися в задуха.
 •  Утруднене дихання.
 • Можуть сльозитися очі, "тече" ніс.
 • Частішає дефекація і сечовипускання.
 • Набряклість слизових це прояви вже більш серйозної алергічної реакції.

Діагноз «алергія» встановлюється за клінічними ознаками, що виключає інші причини свербіння. Розрізнити харчову алергію та інші види алергій, враховуючи тільки по зовнішніх ознак, складно.

Алергія на укуси бліх. Реакція на укуси бліх – це найбільш поширена алергія. Слина блохи, попадя в організм собаки викликає свербіж, неспокій тварини, така алергічна реакція може розвиватися протягом кількох днів. Собаки, які живуть в однакових умовах, реагують на слину блохи по-різному.

Атопічний дерматит(атопия) – алергія на речовини навколишнього середовища. Причиною можуть бути різні речовини, з якими собака була в контакті - домашній пил, цвіль, пилок рослин, кліщі і т.д. Зрозуміло, що від цих речовин неможливо ізолювати тварини.

Алергія на компоненти корму – харчова алергія. Реакція розвивається навіть від крихітного шматочка продукту. Алергія проявиться не відразу після годування. Деякий час імунна система ще бореться. Час прояви реакції індивідуально. 

Бактеріальна алергія – реакція на різні види стафілококів, які проживають на шкірі  у собаки. Більшість собак не реагують на таких «сусідів». У деяких тварин бактеріальна алергія викликає випадання вовни. Зверніть увагу, що вогнищева втрата вовни буває симптомом грибкового ураження шкіри.

Як лікувати алергію собаки

 • Лікування алергії на слину бліх полягає в використанні протівоблошних препаратів, протівоблошного нашийника і спреїв. У складі препаратів обов'язково повинен бути інсектицид і репелент. Перші речовини вбивають бліх, а другі - відлякують їх.
 • Харчову алергію лікують, виключивши з раціону продукти – алергени.
 • Лікування атопічного дерматиту проводиться довічно. Варіанти лікування різні за ефективністю, вартості, і тому, як проявляються побічні ефекти.
 • При бактеріальної алергії показано симптоматичне лікування. 

Реабілітація після алергії

Для визначення продукту, що викликає харчову алергію проводиться діагностичне харчування послідовне виключення продуктів з раціону. Коли на тлі дієти прояви алергії зникають, в годування повертають всі продукти, звичні для тварини. У разі відновлення сверблячки протягом десяти днів, можна говорити про справжню харчової алергії.

Ускладнення алергії собаки

Супутніми захворюваннями алергії можуть бути: отити, бактеріальне запалення шкіри, малассезіоний дерматит, дерматомікози.

Обов'язкове застосування препаратів для відновлення шкіри та вовни. Часто лікування алергії вимагає досить багато часу, терпіння, уваги.

Об'єднавши зусилля лікаря і власника собаки, можливо зробити життя собаки-алергіка більш якісної і комфортною.

Радимо звернутися: Консультація ветлікаря

Записатися на прийом
Розклад фахівців