Цістоізоспороз - найпростіші
Цістоізоспороз - захворювання, при якому паразитують найпростіші проникають в слизову оболонку тонкого відділу кишечника кота. Проміжний господар містить паразитів в тканинах деяких внутрішніх органів. Інтенсивне прояв інвазії, при якому виводиться велика кількість паразитів, порушує нормальне функціонування травного тракту. Що провокує виснаження тварини, подальше відставання розвитку.
Симптоми цістоізоспорозная
Швидкість настання клінічної стадії захворювання залежить від того, яка кількість паразитуючих ооцист знаходиться в організмі кота. Загальна симптоматика така:
- Тварина виглядає пригніченим.
- Практично повністю відсутній апетит.
- Фекалії рідкої консистенції.
- Настає анемія.
- Тварина різко худне.
- Може збільшуватися показник в'язкості крові, проявлятися порушення діяльності серця.
Також протікання хвороби залежить від віку тварини і його загального стану.
Діагностику цістоізоспороза проводять, враховуючи клінічні ознаки, дані епізоотологічного дослідження, результати аналізу на наявність ооцист у фекаліях.
Лікування цістоізоспороз у котів
Лікування котів від цістоізоспороза проводять препаратами сульфаніламідного ряду. Застосовують дисульфан, сульфапірідазін, фталазол, і ін. Лікар призначає необхідне дозування препарату і схему додавання препаратів в корм.
- Намагайтеся не допускати зараження свого кота цістоізоспорозом. Дотримуйтеся ветеринарно-санітарних і загальних гігієнічних правил утримання тварини в домашніх умовах.
- Регулярно проводите профілактичну дезинфекцію будинку, клітини, вольєри та ін. Пам'ятайте, що - збудники цього захворювання зберігають свою активність і життєздатність до року.
- Обов'язково подбайте, щоб у їжу кішки не потрапили продукти заражені цістоізоспорозом.
- Чи не запускайте хворобу, адже в складних випадках захворювання закінчується летальним результатом.