токсикоінфекція

Токсикоінфекція у котів

токсикоінфекції, або харчове отруєння.

Причиною захворювання можуть бути:

    1. Вживання зіпсованих продуктів  з накопиченими шкідливими мікроорганізмами та їхніми токсинами. Заражені сальмонелою, стафілококами, кишковими паличками, стрептококами.
    2. Ботулізм так само є причиною харчового отруєння, але має різкі відмінності в перебігу захворювання і високий ризик для життя.

Симптоми токсикоінфекції у котів

    1. З'являються нудота, потяг до блювання.
    2. Тварина припадає на лапи, відчуває болю в животі.
    3. Потім починається блювота.
    4. Стілець рідкий.
    5. Рясне слинотеча.
    6. Тварина пасивно, мало рухається, може розвинутися параліч.
    7. Характерна підвищена температура. 

Діагностика харчового отруєння додатково вимагає обов'язкового визначення виділеного збудника клінічними методами. 

Лікування токсикоінфекції

Обов'язкове промивання шлунка і сорбенти. При зневодненні призначаються сольові розчини внутрішньовенно. І, звичайно лікар призначить антибіотики. Хвороба протікає часто в гострій формі. Деякі збудники діагностуються протягом декількох діб. Якщо хвороба протікає в легкій формі, можна допомогти тварині в домашніх умовах. Обов'язково тварині призначається добове голодування. За рекомендацією лікаря харчування кота після інтенсивного лікування починають з продуктів з обволакивающим властивістю. Можна поступово додавати яйце, фарш з овочевим пюре. Дотримуйтеся дієти до окремих вказівок лікаря. Контролюйте стан тварини. При погіршенні самопочуття терміново звертайтеся до ветеринарної клініки. Можуть знадобитися додаткові лікувальні заходи.  

Лікарська практика показує, що тварина часто стає жертвою "важких" сусідів, які можуть навмисно залишити отрута в доступних для тварин місцях. Якщо ваш кіт може вільно виходити з дому, то з появою перших же симптомів отруєння, привезіть його в клініку. Деякі токсини чинять жорсткий вплив на організм тварини.

Записатися на прийом
Розклад фахівців