Ниркова недостатність

Ниркова недостатність у котів

Ниркова недостатність - це небезпечне патологічний стан. Розвивається цей процес дуже швидко. Різко змінюється кислотно-лужний, водний і електролітний баланси, погано виводяться нирками токсичні речовини з організму.

Ознаки ниркової недостатності у кішок

  • Загальна пригнічений стан, слабкість.
  • Зменшується об'єм сечі або повністю припиняється сечовиділення.
  • Починається блювання, пронос.
  • Апетит знижений або відсутній.
  • Підвищується частота пульсу.
  • З'являються набряки та ін.

Виявивши подібні симптоми ниркової недостатності у кота, постарайтеся швидко доставити тварину в клініку.

Групу підвищеного ризику становлять тварини з захворюванням нирок, панкреатитом, на цукровий діабет, після важкої травми і т.д.

Лікування ниркової недостатності у котів

Лікування ниркової недостатності містить комплекс заходів. Необхідно усунути першопричину захворювання, стимулювати діурез, відкоригувати рідинний і електролітний дисбаланс, кислотно-лужні порушення. Лікування направлено і на виведення з організму токсинів, що накопичилися. Іноді пацієнтам рекомендується інтенсивна терапія в стаціонарі. В першу чергу треба забезпечити вільний вихід сечі. Одночасно лікар призначить терапевтичні заходи для відновлення процесу утворення і виділення сечі. Тактика лікування ниркової недостатності у котів визначається характером основного і супутнього захворювання, ступенем порушення в нирках і загальним станом хворого. Якщо розвиваються незворотні патологічні зміни в ниркової тканини, гостра ниркова недостатність набуває хронічної форми. Прогноз в такому випадку може бути несприятливим. Навіть при наданні своєчасної лікарської допомоги, проведення адекватного лікування, пацієнти нерідко гинуть через розвиток незворотного, несумісного з життям порушення в роботі організму.

Реабілітація після хвороби

Дієтичне харчування кішки при нирковій недостатності повинно містити мало білка, фосфору і натрію. Краще давати тварині спеціальні лікувальні дієтичні корми. Годування через зонд необхідно, якщо у кішки немає апетиту. Якщо триває блювота, то треба вдатися до внутрішньовенного введення розчину амінокислот, ліпідів і глюкози. Створіть для тваринного спокійну, затишну обстановку в теплому приміщенні.

Записатися на прийом
Розклад фахівців