панлейкопенія

Панлейкопенія або котяча чума & ndash; важке вірусне захворювання котів. Гине понад 65% - 90% кішок і кошенят.

Симптоми панлейкопении

Після інкубаційного періоду (до 10 днів) з'являються перші симптоми хвороби. Їх вираженість залежить від віку тварини, ступеня патогенності збудника і від імунітету тварини.

 • Підвищення температура до 41 С і вище.
 • Тварина відмовляється від корму і пиття. 
 • З'являється блювання. Блювотні маси зеленувато-жовтого кольору, містять слиз, іноді кров.
 • Сеча світло-оранжевого кольору. Фекалії рідкі, зі смердючим запахом, часто з домішкою крові.
 • Кішка намагається сховатися в затишному місці. Лежить на животі, витягнувши кінцівки. Або сидить, згорбившись, в темному місці.
 • Вологі хрипи свідчать про виникнення набряку легенів. 
 • Можуть виникнути судоми. Це швидкоплинна форма перебігу хвороби. Без активного медичного втручання закінчується загибеллю тварини протягом двох днів.
 • На фоні основної хвороби можуть розвинутися кон'юнктивіти і риніти.
 • Гостра форма захворювання протікає до 10 днів. Кішки, які пережили перші 4 дні, часто одужують. Пам'ятайте, що вони залишаються вірусоносіями. 

Лікування панлейкопении кішки

Навіть досвідченому ветлікаря важко вилікувати кішку від панлейкопении.

 1. При перших симптомах захворювання кішки терміново зверніться до ветеринара. Лікар призначить і проведе повний курс лікування відповідно до особливостей тварини.
 2. Для усунення зневоднення, припинення блювоти призначаються відповідні препарати.
 3. У лікування входять антибіотики широкого спектру дії, імуномодулятори та сульфаніламідні препарати. Лікар може призначити антигістамінні препарати для профілактики алергічних реакцій на антибіотики. Призначаються ін'єкції аскорбінової кислоти і вітаміни групи В.
 4. У важких випадках може знадобитися переливання крові. 

Реабілітація після панлейкопении

Коли у кішки з'явиться апетит, продовжуйте підтримувати її дієтичним харчуванням протягом тижня після зникнення ознак захворювання. Якщо Ви годуєте тварина натуральним кормом, то в перші дні давайте кисломолочні продукти, м'ясний бульйон (нежирний) з білим хлібом. Пізніше можна додати варені продукти: рибу, нежирне яловиче м'ясо, в подрібнений вигляді невеликими дозами. Годування проводите малими дозами по 5-6 разів на день. Не давайте кішці сирої корм в перший місяць після одужання.

Можливі ускладнення

Видужалу кішку тримайте під наглядом ветеринара для запобігання можливих ускладнень нервової системи, серцево-судинної та шлунково-кишкового тракту.

Профілактика панлейкопении кішок

Котів бажано вакцинувати навіть в дорослому віці. Схему вакцинації і кратність визначить ветеринар. Вакцинована або перехворілих тварин зберігає імунітет протягом року на високому рівні.

Записатися на прийом
Розклад фахівців