панлейкопенія
Панлейкопенія або котяча чума & ndash; важке вірусне захворювання котів. Гине понад 65% - 90% кішок і кошенят.
Симптоми панлейкопении
Після інкубаційного періоду (до 10 днів) з'являються перші симптоми хвороби. Їх вираженість залежить від віку тварини, ступеня патогенності збудника і від імунітету тварини.
- Підвищення температура до 41 С і вище.
- Тварина відмовляється від корму і пиття.
- З'являється блювання. Блювотні маси зеленувато-жовтого кольору, містять слиз, іноді кров.
- Сеча світло-оранжевого кольору. Фекалії рідкі, зі смердючим запахом, часто з домішкою крові.
- Кішка намагається сховатися в затишному місці. Лежить на животі, витягнувши кінцівки. Або сидить, згорбившись, в темному місці.
- Вологі хрипи свідчать про виникнення набряку легенів.
- Можуть виникнути судоми. Це швидкоплинна форма перебігу хвороби. Без активного медичного втручання закінчується загибеллю тварини протягом двох днів.
- На фоні основної хвороби можуть розвинутися кон'юнктивіти і риніти.
- Гостра форма захворювання протікає до 10 днів. Кішки, які пережили перші 4 дні, часто одужують. Пам'ятайте, що вони залишаються вірусоносіями.
Лікування панлейкопении кішки
Навіть досвідченому ветлікаря важко вилікувати кішку від панлейкопении.
- При перших симптомах захворювання кішки терміново зверніться до ветеринара. Лікар призначить і проведе повний курс лікування відповідно до особливостей тварини.
- Для усунення зневоднення, припинення блювоти призначаються відповідні препарати.
- У лікування входять антибіотики широкого спектру дії, імуномодулятори та сульфаніламідні препарати. Лікар може призначити антигістамінні препарати для профілактики алергічних реакцій на антибіотики. Призначаються ін'єкції аскорбінової кислоти і вітаміни групи В.
- У важких випадках може знадобитися переливання крові.
Реабілітація після панлейкопении
Коли у кішки з'явиться апетит, продовжуйте підтримувати її дієтичним харчуванням протягом тижня після зникнення ознак захворювання. Якщо Ви годуєте тварина натуральним кормом, то в перші дні давайте кисломолочні продукти, м'ясний бульйон (нежирний) з білим хлібом. Пізніше можна додати варені продукти: рибу, нежирне яловиче м'ясо, в подрібнений вигляді невеликими дозами. Годування проводите малими дозами по 5-6 разів на день. Не давайте кішці сирої корм в перший місяць після одужання.
Можливі ускладнення
Видужалу кішку тримайте під наглядом ветеринара для запобігання можливих ускладнень нервової системи, серцево-судинної та шлунково-кишкового тракту.
Профілактика панлейкопении кішок
Котів бажано вакцинувати навіть в дорослому віці. Схему вакцинації і кратність визначить ветеринар. Вакцинована або перехворілих тварин зберігає імунітет протягом року на високому рівні.