Отруєння

Отруєння котів

Грайливі і цікаві кішки часто через необережність господарів потрапляють в неприємні ситуації. Отруєння може бути викликане різними побутовими, садово-городніми отрутами, шкідливі рослини і квіти для кота, отруйними квітами. А так же засоби дезінфекції, ліки, зникла їжа і т.д.

Симптоми і ознаки отруєння у кішок

 • Тварина виглядає пригніченим.
 • Дихання поверхневе, утруднене, зіниці розширені, сильний озноб.
 • Апетит відсутній, кішка навіть воду не п'є.
 • Рясне слинотеча.
 • Сильна блювота у кішки. Блювота білою піною, жовчю, кров'ю у кішок блювота, розлад шлунку у кота: Причини та шляхи лікування, пронос.
 • Хода нетверда, хитка, тварина припадає до підлоги.
 • Чи можуть розвинутися судомні напади.

Часто симптоми проявляються швидко, отруєння протікає важко і може привести до загибелі тварини. Для постановки точного діагнозу важливо своєчасно розпізнати причину такого стану тваринного і надати йому першу медичну допомогу.

Лікування отруєння у котів

При попаданні отруйної речовини на шкіру тварини негайно очистіть шерсть і шкіру за допомогою теплою водою з милом без застосування спеціалізованих зоошампунів. При попаданні отруйної речовини в організм треба викликати блювоту. Дайте кішці перекис 3% водню, з розрахунку - 1 чайна ложка на 2 кг ваги. Давайте кожні 5 хвилин до настання блювоти. І тут треба бути уважним, в деяких випадках не допускається викликання блювоти. Так, наприклад, при отруєнні їдкими речовинами і нафтопродуктами. Зробіть коту промивання шлунка. У домашніх умовах це можна зробити, заливаючи воду зі шприца. Додайте в воду подрібнений активоване вугілля або інший сорбент. Можна напоїти тварина молоком, міцним чаєм або 0.1% розчином марганцівки. Після прочищення шлунка добре б дати тварині відвар насіння льону, курячий білок, злегка збитий з водою.

Пам'ятайте! 

  1. Застосування будь-яких препаратів проносного і сечогінний дії не рекомендовано без призначення лікаря. У деяких станах категорично не допускається надмірне виведення рідини з організму.
  2. Використання антидотів допустимо, якщо Ви точно знаєте, чим викликане отруєння.
  3. Дія отрут зачіпає всі органи і системи організму. Тому після надання першої допомоги і проходження всього курсу лікування треба дотримуватися для тваринного дієту, і підтримати загальнозміцнюючі препаратами.
Записатися на прийом
Розклад фахівців