Отодектоз
Отодектоз у котів
Отодектоз є вушну коросту у кішок. Заразитися тварина може в будь-який період року. Для людей цей вид корости не заразний. Збудник цього захворювання живе на поверхні шкіри тварини. Кішки заражаються від безпосереднього контакту з хворою твариною, через предмети догляду за ним, а також людини, який може перенести коростявих кліщів на своєму одязі. Найчастіше піддаються зараженню бездомні коти і тварини в розплідниках і звірівницьких господарствах.
Симптоми отодекоза у котів
- Утворюються струпи, і скоринки на внутрішній стороні вуха і в слуховому проході.
- Тварина відчуває свербіння, трясе головою.
- Розчісує уражені ділянки шкіри.
- Може погіршитися слух.
- Може спостерігатися крівоголовость, при якій хворе вухо буде опускатися звернено до низу.
У разі, якщо запальний процес перейде на мозкові оболонки, у тварин можуть проявлятися нервові припадки і конвульсії. Що може привести до смерті тварини. При ускладненні хвороби вторинною інфекцією отодектоз буде протікати важко. Розпочнеться виділення з вух ексудату з неприємним запахом.
Лікування кішок від отдекоза
У день звернення до ветеринарної клініки не треба чистити вуха коту. Лікар зможе побачити симптоматику, зробити клінічні аналізи для точного діагнозу отодекоза. Після цього ветлікар призначить курс препаратів акарицидов, які вільно продаються у ветеринарній аптеці. Поразка середнього і внутрішнього вуха потребують симптоматичного лікування з використанням засобів антимікробної, антигистаминного і анальгетичної дії.
Необхідно буде обробити приміщення, предмети догляду з твариною спеціальними розчинами і емульсіями. Хвора тварина треба буде ізолювати від здорових.