Пухлини шлунково-кишкового тракту

Пухлини шлунково-кишкового тракту у кішок

Останні, великомасштабні дослідження онкологічних захворювань кишечника у кішок допомагають по-новому розглянути це часто зустрічається захворювання і його причини.

Симптоми пухлини шлунково-кишкового тракту у кішок

  • Втрата ваги.
  • Діарея або запор (залежить від типу пухлини, стадії розвитку і локалізації).
  • Блювота.
  • Спостерігається прогресуюча худоба у кішки при нормальних біохімічних показниках аналізу крові. Тобто, немає явних ознак ниркової недостатності.

Діагностика пухлини шлунково-кишкового тракту

Часто простий пальпації живота кішки досить для обґрунтованої діагностичної лапаротомії. Остаточний етап діагностики - гістологія. За результами цього дослідження призначається лікування. Операція може бути лікувальною або діагностичною. Все залежить від того, чи можна видалити пухлину. У ветеринарній практиці хірургічне лікування рекомендовано тваринам і з доброякісною пухлиною, саркомою м'яких тканин, рак і з нейрогенними пухлинами. Це обумовлено, звичайно, малоефективною хіміотерапією при таких захворюваннях у тварин. 

Прогноз перебігу захворювання

Коти зі злоякісними пухлинами шлунково-кишкового тракту виживають в 80% випадків. При лімфомі у кішок хірургічне втручання повністю виправдано і дає хороший результат. Визначення прогнозу в лікуванні пухлин шлунково-кишкового тракту засноване на безлічі факторів. Результати гістологічного обстеження типу пухлини, стадія захворювання, клінічний стан тварини, наявність вторинних ускладнень, можливість і ефективність терапевтичних методів впливу. У сукупності ця інформація дозволить лікарю дати відверту відповідь на питання про прогноз лікування Вашого вихованця. 

Записатися на прийом
Розклад фахівців