Нотоедроз

Нотоедроз котів

Нотоендроз у котів протікає як хронічне захворювання. При ньому у тварини запалюється шкіра в області голови, тварина розчісує тіло, відчуває свербіння. Це захворювання котів заразно і для людини. Кліщ, що викликає нотоедроз, може викликати у людей псевдочесотку. Заразитися можна через безпосередній контакт з хворими тваринами або, користуючись різними предметами догляду за твариною і навколишніми матеріалами. Основні переносники і розповсюджувачі кліща-збудника & ndash; це заражені бездомні коти і собаки, а також деякі дикі тварини і гризуни.

Симптоми і протягом нотоендроза у котів

  • Поразки починають виникати з голови, морди тварини. Уражаються спинка носа, підстава вух, надбрівні дуги.
  • На тілі тварини з'являються гнійники, папули, які потім підсихають і утворюються скориночки.
  • Кішки неспокійні, розчісують уражені місця.
  • До поширення симптомів на шкіру грудей, живіт і на інші ділянки тіла призводить запущена хвороба.
  • Шкіра у тварини суха, потовщується, випадає шерсть, утворюються тріщини, в які може потрапити хвороботворна мікрофлора. 

Лікування кішок від нотоедроза

Діагностика здійснюється за результатами клінічних ознак і мікроскопічного дослідження зіскрібків шкіри. Хворі нотоедроз кішки ізолюють від здорових тварин. Має сенс перед початком лікування хвору тварину помити в теплій воді з зоошампунем. Постаратися змити кірки засохлої крові, мертвий епідерміс, звалятися шерсть, що полегшить загальний стан тварини. Потім треба в місцях ураження вистригти шерсть, пінцетом видалити засохлі кірки. Очистивши і підсушити уражену поверхню, обов'язково змастіть тварина акарицидними засобами. Це можуть бути розчини, мазі, емульсії і лініменти. При виявленні гнійників на шкірі лікар призначить антибіотики.

Профілактика захворювання

Не допускайте контакти з бездомними тваринами, з котами або собаками, які виглядають хворими. І, звичайно ж, вчасно використовуйте протипаразитарні засоби.

Записатися на прийом
Розклад фахівців