Міозит
Міозит у котів
Поразка скелетної мускулатури у котів запального характеру називається - миозитом. Це захворювання характеризується локальними болями в місцях ураження. Сильний біль сковує рухи тварини. Згодом інтенсивність цих болів може збільшуватися. При цьому в м'язах виникає захисне напруження, обмеження рухів починає з'явитися в суглобах. Захворювання протікає по гострому і хронічному типу. Позначимо кілька видів міозиту: паренхіматозний, гнійний, осифікуючий, фіброзний, інтерстиціальний міозити.
Симптоми міозиту у котів
- Згорблена спина.
- Хода стає хиткою.
- викривляється шия.
- Підвищується загальний температурний фон тіла.
- Уражені м'язи реагують проявом хворобливості і напруженості.
- Залучення до процесу захворювання нових м'язів обумовлює рецидиви захворювання.
- У хронічної форми миозита симптоматика невиражена.
Причини захворювання кішок миозитом
Для діагностування миозита у кота правильніше було б говорити тільки про передбачувані причини: алергічні захворювання, як наслідок перенесеного інфекційного захворювання, нейродистрофические порушення. Найчастіше відзначається захворювання міозит у короткошерстих порід кішок. У тваринного уражаються м'язи попереку, плечового пояса і тазові м'язи. Захворювання може раптово виникнути без явних видимих причин і так само швидко пройти.
Якщо позначити причини групами, в залежності від етіології, то це можуть бути:
- Травматичні.
- Ревматичні.
- Інфекційні.
Лікування міозиту у котів
Лікування міозиту у котів обов'язково комплексне. Хвора тварина поселяють в теплому приміщенні. Лікар призначає ацетилсаліцилову кислоту, бутадієн за спеціальною схемою.
Можна використовувати для нанесення на шкіру в місцях хворобливості скелетних м'язів комбінованого лосьйону, який поєднання в собі такі препарати:
- Саліцилова кислота - 15 г
- Нашатирний спирт - 150 г
- метилсалицилата - 15 г
- Олія лляна і камфорне - 100 г
- Белень масло - 100 мл
При цьому захворюванні рекомендовані фізіотерапія: грязелікування, теплові процедури, діатермія.