Інфекції шлунково-кишкового тракту

Інфекції шлунково-кишкового тракту у кішок

Причини виникнення захворювання шлунково-кишкового тракту у кішок в кожному конкретному випадку індивідуальні.

Тут може бути і генетична схильність, і харчування, і проблеми з імунною системою, і перенесені раніше інфекції.

Симптоми запалення шлунково-кишкового тракту

У котів захворювання шлунково-кишкового тракту мають багато в чому схожу симптоматику з отруєннями. Тому треба бути уважним до нюансів прояви захворювання, які може встановити лікар.

  • Діарея і блювота.
  • Прискорений стілець, в якому з'являється слиз із кров'ю.
  • Пригнічений стан, відмова від їжі.
  • Втрата у вазі.
  • Підвищення температури.
  • Іноді тварина при дефекації перестає користуватися лотком.

Лікування шлунково-кишкового тракту у котів

Ветеринар діагностує запальні процеси в шлунково-кишковому тракті, якщо тварина тривалий час страждає від блювоти, діареї, спостерігається слиз або кров у стільці. При огляді у деяких тварин прощупується потовщений кишечник, коти виглядають худими, виснаженими. Лабораторні дослідження, показують і інші клінічні симптоми інфекції шлунково-кишкового тракту.

Курс лікування шлунково-кишкового тракту обов'язково складається з дієти і лікарських препаратів. Дієту на основі харчової проби призначить лікар. Така проба триває протягом 2-3 місяців. Лікар обов'язково призначить Вашому тварині препарати, які впливають на скоротливу здатність кишечника. А так же лоперамид або дифеноксилат від діареї. А в деяких випадках допоможуть і спазмолітичні засоби. Лікарі з обережністю призначають азатіоприн і циклофосфамід, так як ці препарати пригнічують імунітет. Часто саме ці препарати рекомендують на форумах. Їх застосування вимагає уважного спостереження за загальним станом тварини та регулярних аналізів крові.

Запальні захворювання шлунково-кишкового тракту у котів можна тримати під контролем, але, на жаль, не можна остаточно вилікувати. Тому разом з лікарем правильно виберіть дієту і ліки, не порушуйте дозування препарату. Постійно спостерігайте за загальним станом здоров'я тварини, своєчасно звертайтеся до ветеринара і проводите профілактику появи супутніх захворювань. 

Записатися на прийом
Розклад фахівців