Ендопаразітоз - гельмінти
Ендопаразітоз у котів
Ендопаразити - це живуть в організмі тварини глисти і інші паразити. У ряді випадків є причиною багатьох важких захворювань. У кішок можуть зустрічатися всі види паразитів вражаючих жовчний міхур, печінку, кишечник, а іноді і м'язи.
Симптоми ураження кота гельмінтами
- Зниження апетиту з втратою у вазі.
- Розлад шлунка, блювота з присутністю паразитів в блювотній масі.
- Наявність слизу крові і самих гельмінтів в калі.
- Поноси і запори чергуються.
- Випадання третього століття.
- Загальна слабкість, виснаження.
- Тьмяна шерсть.
- Іноді спостерігається збільшений апетит.
- Сильне здуття живота.
У хворих кошенят іноді розвинутися непрохідність кишечника. Відсутність лікування в цьому випадку може повністю закупорити кишечник, що призводить до загибелі тварини.
Часто у котів розвивається стійкість до деяких гельмінтів. Личинка, залишаючись в тканинах тваринного в пасивному стані, мігрує по організму.
Активізації личинок гельмінтів сприяють деякі чинники:
- Лікування тварини в минулому імунодепресивними препаратами.
- Перенесені котом травми.
- Переживання стресових ситуацій і емоційні розлади.
- Хірургічне втручання.
- Вагітність кішки, під час якої активізуються личинки аскарид, мігруючі до плодів.
Лікування ендопаразітоза у котів
Лікування будь-якого з цього виду захворювань грамотний лікар почне проводити на підставі результатів аналізу на визначення типу паразита. Тільки за уточненим діагнозом лікар призначає лікування глистогінним препаратами, ін'єкціями широкого спектру дії і курс симптоматичного лікування. Призначається спеціальна дієта. Раціон кішок збагачують продуктами з підвищеним вмістом білків і вітамінів. Супутню анемію лікують залізовмісними препаратами.
Пам'ятайте, що ендопаразітоз може мати ускладнення. Часто бувають респіраторні захворювання та захворювання шлунково-кишкового тракту. Профілактика захворювання включає в себе регулярну дегельмінтизацію кота, обробку життєвого простору людей і тварини.