дерматофітіях

Дерматофітіях у кішок

Дерматофітіях у кішок викликається патогенними грибами. Люди та інші тварини заражаються від хворих тварин, через навколишнє середовище і предмети догляду, інфіковані грибком.
Важливою ланкою у внутрішній захист організму людей і тварин від патогенних грибків є, так званий, клітинно-опосередкований імунітет.

Фактори, які спонукають до інфікування

  • молоді тварини з затримкою розвитку імунітету, ослаблені інфекцією;
  • онкологічні захворювання;
  • незбалансоване харчування, яке послаблює організм;
  • лікування ліками, які пригнічують імунну систему;
  • вагітність, лактація.

Класично поразку виглядає, як округлі плями алопеції з лусочками і корочками. З'являється зазвичай в області вух, на мордочці і на кінцівках. Дерматофітіях, викликана певним & nbsp; видом грибка, вражає глибокі шари шкіри.

Лікування дерматомікози у кішок

Діагноз дерматомікози сумлінну ветеринар поставить тільки на підставі декількох досліджень:

  • Під ультрафіолетом оглядається уражені ділянки шкіри.
  • Мікроскопічне дослідження волосяного покриву з уражених областей тіла.
  • Вирощування грибів на середовищах. Треба сказати, що це найбільш точний метод.

При не великий поширенні захворювання іноді можливо місцеве лікування. Акуратно вистригають шерсть з ураженої ділянки, наносять протигрибковий засіб. У більш складних випадках призначають таблетки з вмістом інтраконазолу або кетоконазолу. Це протигрибкові антибіотики. Використовують і лікувальні шампуні, які в своєму складі мають протигрибкові препарати.

Обов'язково пам'ятайте! Лікування закінчувати можна толь за результатами двох негативних соскобов, взятих з інтервалом в 2-3 тижні. Поліпшення зовнішнього вигляду шкіри і шерсті не є підставою для скасування лікування. Іноді лікування дерматофітії може тривати до півроку.

Профілактика дерматофітії у кішок

Дерматофітіях - складне захворювання, часто необхідна досить жорстка терапія. Лікують від дерматомікози і саме захворіла тварина, і всіх, хто контактував з ним. Необхідно ретельно обробити всю навколишню обстановку. Інфіковані  тварини по можливості ізолюються від здорових. Пропилососьте всі предмети догляду, покриття для підлоги, продезінфікуйте кімнату препаратами з вмістом гіпохлориту натрію.

Важливо знати!

Вакцини при цьому захворюванні неефективні.

Ні для лікування, ні для профілактики! 

Записатися на прийом
Розклад фахівців