Демодекоз

Демодекоз у котів

Кліщ демодекс - це патогенний паразитує мікроорганізм. Може вражати тварину в будь-якому віці. Може протікати по типу: бессимптомного, лускатого і гнійничкові захворювання.

В залежності від виду, кліщ вражає волосяні фолікули або в зовнішньому шарі шкіри. Демодекоз стає частою причиною шкірних захворювань у котів.

Симптоми демодекозу у котів

Найчастіше зустрічається локалізований демодекоз. Загальні ознаки демодекозу:

  • Випадання вовни.
  • Освіта лусочок на повіках, вухах, шиї і голові.
  • Сильний свербіж.
  • Сильні почервоніння і роздратування в місці локалізації кліща.

Генералізована форма демодекозу має аналогічні симптоми.

Може вражати всі ділянки тіла. Виявляється себе в ході прогресування іншої хвороби, яка пригнічує імунну систему тварини.

Діагностування і лікування демодекозу у котів

У разі генералізованої форми протікання захворювання лікар порекомендує перевірити тварина на наявність лейкемії, діабету та інших подібних захворювань. Прояву хвороби часто сприяє використання кортикостероїдів в лікуванні іншого захворювання. Демодекс у кішок діагностується за результатами аналізу зіскрібка з уражених ділянок тіла хворої тварини. Хвороба піддається комплексному лікуванню. При локалізованої формі хвороби призначають розчин амітразу, по можливості ванночки з вмістом сірчистої вапна. Перед початком лікування проконсультуйтеся з фахівцем, оскільки не всі препарати, які використовуються в лікуванні демодекозу у котів, забезпечують принцип комплексності. При генералізованої формі захворювання призначається лікування всіх супутніх хвороб у кота. Поява вторинних бактеріальних інфекцій потребують додаткового включення в терапію антибіотиків. 

Профілактика та реабілітація кота після демодекозу

Хвора тварина необхідно підтримати в достатній кількості хорошим вітамінним комплексом, повноцінними кормами.

Проводьте систематичну профілактику приміщення, ізолюйте свого улюбленця від контактів з хворими тваринами. 

Записатися на прийом
Розклад фахівців