Цистит
Цистит у кота
Зазвичай циститом страждають літні тварини. При циститі у котів закупорюються сечовипускальний канал слизовими пробками. Несвоєчасне лікування циститу у кішок в складних випадках може привести до смерті тварини протягом трьох діб.
Причини циститу у котів і кішок:
- Застуда від протягу.
- Ускладнення після інших захворювань.
- Пієлонефрит, камені в сечовому міхурі.
- Паразити в сечовивідних органах.
- Харчування сухими кормами з малою кількістю води.
- Інфекції сечовивідних шляхів.
У кастрованих котів ризик захворювання підвищений, оскільки у них сечостатева система функціонує трохи інакше, ніж у повноцінних самців.
Цистит у котів. Ознаки захворювання
- Часті позиви до сечовипускання. Сеча стає темною, каламутною з домішками крові, слизу і гною.
- Поява специфічного, гострого запаху сечі. Цей запах сильний навіть у кастрованих котів і стерилізованих кішок;
- Тварина мляве, апатичний, не їсть, але багато п'є.
- Підвищується температура, буває блювота;
- Кот поводиться тривожно, бігає по кімнаті, ігнорує туалет.
Тварина відчуває дуже сильний біль. Не варто його лаяти і карати.
Лікування циститу у котів
Схему лікування і препарати лікар призначає залежно від причини, що викликала захворювання. Першопричину циститу у котів і сам цистит лікувати треба одночасно. Для зняття спазмів сечового міхура, полегшення хворобливих відчуттів лікар призначить спазмолітики. Часто показано промивання антибактеріальними препаратами сечового міхура. Надалі лікування циститу у котів проходить за показаннями. У домашніх умовах створіть тварині спокійну, затишну обстановку. За рекомендацією лікаря встановіть для кота дієтичне харчування свіжими якісними кормами зі зниженою кількістю солей і білка. Виключіть практику "святкового" годування тварини. Лікар підкаже Вам, якими препаратами можна проводити профілактику рецидиву циститу або підтримуючу терапію після лікування. Будинки треба забезпечити тварині спокій і тепло. Проявіть увагу, турботу до кота і відповідальність. Добре ставлення дуже потрібно Вашому вихованцеві.