Запалення суглобів

1393247288Запалення суглобів схильні різні види птахів, причому ураження піддаються в основній своїй масі пташенята в послегнездовой період. Артрити проявляються на всіх суглобах, однак, найбільш часті в області пальців ніг і стопи.

Симптоми

Вражений суглоб виглядає набряклим, гарячим, з почервонінням, перехідним в синьо-червоний колір. У центрі проблемної зони знаходиться вогнище жовтого або коричневого кольору, покритий скоринкою. Під кіркою спостерігається виразка, кратерообразной форми, всередині якої знаходяться гнійні маси. Хвора пташка оберігає уражену кінцівку, підтягує її до тіла, обережно ставить на сідало. Іноді відбувається розкльовування суглоба.

Форма гострого артриту птахів виражається почервонілим, набряклим суглобом, болючим і флюктуірующее в деяких випадках. При хронічному запаленні суглобів при пальпації визначають ущільнення, причому іноді безболісне. Пухлина може переходити на суглоб і підошву. При розтині проблемної зони виявляється жовто-біла, кремова, серозна або сіро-фібринозно маса. Діагностувати захворювання на ранній стадії вкрай важливо. При переході захворювання з одного суглоба на інший відбувається загальна набряклість кінцівок, що призводить до швидкої загибелі птахів.

Причини артриту птахів

У кімнатних птахів, особливо у канарок, хвороба настає внаслідок обмеженого простору для польоту. Недостатня свобода для рухів не дозволяє птаху "розім'яти" тіло. У разі прогресування артриту порушується кровопостачання кінцівок, а при наявності високих сідало ускладнюється артрит стопи. У особин молодого покоління при стрептококозу і стафилококкоза також можливий прояв запальних процесів в суглобах.

Лікарі ветеринарної клініки БЕР настійно рекомендують не відкладати відвідування лікаря навіть при найменших відхиленнях в стані здоров'я птахів.

Записатися на прийом
Розклад фахівців