Травма кінцівки

3Домашні та декоративні птахи дуже часто піддаються травмам кінцівок, так само, як і птиці в дикій природі. Якщо дикі птахи страждають від нападу хижаків, то проблеми домашнім вихованцям часто створюють самі господарі.

У ветеринарній практиці описані випадки, коли на папужок і канарок сідали і наступали. На жаль, бувають випадки, коли пташиний політ переривається дверима, що закриваються або пташка залишається в щілини між дверима і віконною рамою.

В результаті таких подій виникають травми кінцівок, викликані переломами кісток і розтягуванням зв'язок. Ступінь ураження визначається за допомогою рентгена постраждалої кінцівки, який здійснюється досвідченими лікарями лікувально-діагностичного центру ветеринарної клініки БЕР.

Найбільш частими трапляються переломи крил, що впливає на здатність птиці літати, однак є й інші причини, за якими  птах не може рухати крилами. Це і вивихи суглобів, і розтягнення зв'язок крил.

Після огляду і результатів діагностичних досліджень, орнітолог визначається з лікуванням. Найчастіше необхідно вдатися до хірургічного оперативного втручання, для того, що б поставити кісточки на місце або провести лікування пошкоджених зв'язок.

В особливо складних ситуаціях, коли травма кінцівок в дуже занедбаному вигляді, доводиться ампутувати проблемну область, на благо порятунку життя.

Ще одним видом травм кінцівок вважається їх обмороження. У холодну пору року необхідно підтримувати температурний баланс приміщення, не допускаючи переохолодження птахів. Низькі температури можуть призвести не тільки до травм кінцівок, а й до послаблення імунітету всього організму. Найчастіше зробити що-небудь для порятунку птахи не представляється можливим, і безнадійно обморожені лапки птахів доводиться ампутувати. Своєчасно звертайтеся до ветеринарної клініки, можливо деякі проблеми можна вирішити медикаментозним лікуванням.

Записатися на прийом
Розклад фахівців