Стрес у птахів
Птахи схильні до дотримання певного розпорядку дня, до часу годування, до навколишнього атмосфері, і навіть до наявності звичних квітів в будинку. Будь-яка незначна для людини зміна, може викликати стрес у вихованців, навіть якщо це було зроблено на благо.
Причини стресу
- температура навколишнього середовища
- зміни в процесі годування
- неякісна вода
- зміни в умови утримання
- вплив сильного шуму
- переселення
- становлення вихованця в зграї
- додавання в клітку нових вихованців
- змішання видів птахів
- висока щільність посадки
- переклад несучок з клітин на глибоку підстилку
- недостатня кількість площі клітин
Ознаки стресу
- втрата апетиту
- зниження маси
- пригнічений стан
- агресивна поведінка
- зменшення продуктивності
- в важких випадках смертельний результат
Фази стресу у птахів
Фахівці розрізняють три фази стресу у птахів:
Перша фаза відрізняється короткочасним тривожним станом. Відбуваються зміни в лімфатичну систему, знижується м'язовий тонус, змінюється температура тіла і кров'яний тиск, можливий розвиток запального процесу.
Друга фаза - резистентна. При її настанні відбувається нормалізація патологічних процесів в організмі. Птахи поступово адаптуються до стресових ситуацій, і відбувається подолання рівня напруги.
Третя фаза - виснаження. Дана стадія настає, коли організм птаха не впорався і не адаптувався до стресових факторів під час другої фази. Саме на третьому етапі можуть статися безповоротні зміни, що призводять в остаточному підсумку до смерті птиці.
Найчастіше стресові фактори можуть призводити птахів до панічного настрою, яке виражається безладними стрибками по жердинкам і втечею. Птахи можуть бути настороженими, або кидатися на прути клітин. Якщо в клітини проживає не одна особина, а ціла зграя, це може призводити до регулярної масової істерії. Для того щоб уникнути стресових ситуацій намагайтеся підтримувати в клітинах оптимальні умови утримання і забезпечте пташкам відповідне харчування й питво.