Поразка коростяним кліщем

imageЗахворювання птахів провокується кліщем роду Knemidocoptes. Зазвичай кліщ вражає безпері частини ніг птиці, шкіру навколо очей, дзьоба, краю восковіци, рідше шкіру біля клоаки і складки шкіри навколо пір'яних фолікул.

Досить часто зараження піддаються молоді хвилясті папужки, проте зустрічаються захворювання і у дорослих папуг і у інших видів птахів. Переносниками захворювання можуть виступати домашні і дикі птахи, уражені паразитом. Людям коростяний кліщ не небезпечний.

Симптоми

При попаданні на шкіру птиці кліщі свердлить собі коростяві ходи в шкірі. Рогові лусочки при цьому піднімаються, і шкіра стає горбистої. У початковій стадії ураження в одній із зон або відразу в декількох утворюється пористий світлий наліт і своєрідні нарости, схожі за структурою з пемзою. Безумовно, що цей факт турбує пташку, і вона починає інтенсивніше свербіти, ніж та повинна звернути увагу господаря на себе.

Лікування

На ранніх стадіях вилікувати вихованця від кліща можна досить швидко і без особливих наслідків. Запущені ураження кліщем можуть спровокувати деформацію дзьоба, загальне ослобленіе організму, і при захопленні великої кількості ділянок шкіри, пташка може загинути.

При пошкодженні кліщем дзьоба не давайте птиці тверду їжу, виключіть гілки, сепію, мінеральний камінь, які можуть зламати дзьоб. Фахівці радять подрібнити в порошок мінеральну добавку і додавати її в трохи зволожений корм.

Інкубаційний період хвороби може тривати до чотирьох місяців. Саме тому господареві не завжди вдається відразу помітити наявність паразита. Звертайте увагу на епідермальні скоринки, які утворюються в разі скупчення кліщів на шкірі. Коли ж птах вже почала розчісувати шкіру до крові, видирати пір'я, то це значить потрібно негайно звернутися до фахівців ветеринарної клініки БЕР.

Записатися на прийом
Розклад фахівців