Переломи і травми
Як і будь-яка жива істота, птиці піддаються травмам різних видів. Умовно травми птахів розрізняють на наступні категорії:
- удари і розриви внутрішніх органів
- черепно-мозкові травми
- розтягнення зв'язок і переломи кісток
- обмороження кінцівок
- проникаючі поранення
Зупинимося на кожній категорії докладніше.
Удари і розриви внутрішніх органів з можливими внутрішніми крововиливами - один з найнебезпечніших видів ударів. Трагедія виникає при падіннях, зіткненнях, люди часто закривають двері, перетискаючи не поміченого пролітає через дверний косяк пташеня. Господарю діагностувати кровотеча всередині органів самостійно не можливо, тому після інциденту, що стався краще привести пташку на огляд фахівцям.
Черепно-мозкові травми птахів
Найчастіше травми такого типу отримують птиці під час польоту, при зіткненні з яким-небудь предметом. Удари і пошкодження можуть мати вельми серйозний характер, тому постарайтеся якомога швидше звернутися до орнітологу клініки БЕР.
Переломи кінцівок птахів і розтягнення зв'язок
Переломи виникають також внаслідок зіткнення, а ще під час падіння, защемлення дверима, кульових пораненнях. Іноді люди наступають на пташок.
Як і у людини, переломи трапляються відкритими і закритими, і лише професіоналізм лікарів і ваша миттєва транспортування улюбленця в клініку, допоможуть врятувати крила і лапки птаха.
Обмороження кінцівок
Даний вид травм стосується диких, а також домашніх птахів, які містяться в неопалюваних в холодний сезон приміщеннях. Крім обмороження лап, у птахів страждають гребінці і сережки. Необхідно термінове медикаментозне лікування, яке приносить сприятливий результат, інакше обморожені кінцівки доводиться ампутувати.
Проникаючі поранення
Такий тип поранень може об'єднувати в собі всі види травм. Травматичні поранення дуже важко піддаються лікуванню у птахів. Тому не варто покладати великих надій на порятунок лісового мешканця. Але якщо Ви вважаєте, що можете виділити час і ресурси на лікування птиці, приносите потерпілого до ветклініки.