Порушення цілісності шкіри пальців

4908Шкіра птиці - це складний орган, який бере участь в терморегуляції, диханні тіла і, найголовніше, виконує захисну функцію. На відміну від ссавців, шкіра пернатих тонка і покрита пір'ям і роговими лусочками. Крім того, у птахів відсутні потові і сальні залози, в результаті чого поверхневий шар сухої і часто піддається розтріскування. Що стосується цілісності шкіри пальців птахів, то відхилення можуть викликатися багатьма причинами. Цікаві домашні улюбленці і дикі птахи за допомогою лапок пересуваються з предмета на предмет, через що може відбуватися ряд непередбачених пошкоджень пальців.

Причини

Перш за все, порушення структури шкірних покривів крилатих можуть виникати внаслідок механічних травм, опіків та обмороження (термічні поразки), через вплив хімічних реактивів, електрики і радіації. Якщо ваш пташеня випадковим чином доторкнувся лапками до одного з перерахованих вище агресивних подразників, то в результаті може статися ушкодження різного ступеня складності. Крім цього, відхилення від норми поверхні шкіри пальців можуть спостерігатися в результаті ряду захворювань. Найпоширенішим вважається дерматоз, однак і деякі інші хвороби птахів можуть починатися з порушення цілісності шкіри пальців.

Лікування

При найменших відхиленнях від норми, при появі лусочок, пухирців, почервоніння і лущення на лапках птиці, постарайтеся негайно записатися на прийом до ветеринарного лікаря. Тільки огляд фахівця і своєчасна діагностика за допомогою сучасного обладнання, дозволить вчасно визначити захворювання, з метою подальшого призначення адекватного лікування.

Ніколи не займайтеся самолікуванням, оскільки змащена симптоматика посилить виявлення більш страшних недуг. Запам'ятайте, що ваші пташки потребують такого ж медичного догляду, як і ви самі.

Телефонуйте, дипломовані доктора ветеринарної медицини клініки БЕР завжди прийдуть на допомогу вашому вихованцеві!

Записатися на прийом
Розклад фахівців