Механічна закупорка зоба

s5000002_Під механічною закупоркою зоба розуміють непрохідність органів дихання і шлунково-кишкового тракту грубими і в'язкими кормами, сторонніми предметами нетвердою структури і великою кількістю глистів.

Ознаки механічної непрохідності зоба:

  • блювота, з частинками закупорює предмета
  • убогий послід
  • білувата рідина замість посліду
  • вихід одиночних черв'яків або цілих клубків при глистової інвазії

Діагностика і лікування

Що потрапила на прийом пташку, перш за все, оглянуть, пропальпіруют зоб. При наявності блювотних мас і посліду досліджують виділення. На дотик закупорка м'якими кормами є м'який зоб, а при сухому, які не розмоклому кормі або твердих частинках прощупується щось тверде, при глистова інвазії відчутні зерна.

У разі, коли зоб забитий грузлими кормами, результату по очищенню можна досягти за допомогою введення в дзьоб води. Корм розмокає і опускається далі. Якщо ж звільнити зоб не виходить, проводиться промивання. Для цього 4-10 мл чистої води вводять в зоб і вміст зоба починають розминати пальцями, або видавлювати через глотку легкими рухами або ж виробляють відкачування через катетер, що є більш гуманною процедурою.

При закупорці нетвердими предметами і грубим кормом спочатку вводять воду в розмірі 2-4 мл, а через 10-20 хвилинну перерву вазелінове масло 0,5-1,5 мл. Далі проводять масування зоба. Зверніть увагу, що замінювати вазелінове масло рослинним або касторовою не допускається.

У разі, коли птах зазнала глистової інвазії, ветлікарі також виробляють введення вазелінового масла, яке посприяє виходу глистів та відновленню шлунково-кишкового тракту.

Процедуру повторюють кожні 2 години, в обсязі 0,5-1,5 мл олії. Далі буде призначений глистогінний препарат. Зверніть увагу, що при виході загиблих черв'яків можлива повторна закупорка шлунково-кишкового тракту, полегшити спорожнення якого також допоможе вазелінове масло.

Записатися на прийом
Розклад фахівців