Линька
Процес линьки у птахів, це природне явище по зміні старого оперення на нове. Зазвичай у птахів виділяють 3 види природної линьки, що включають заміну ембріонального пуху, вікову линьку і сезонну. Однак крім здорової зміни пір'я іноді відбувається непередбачена линька, що є результатом деяких факторів.
Види линьок неприродного характеру
- Канібалізм
При знаходженні в вольєрах і клітках деякої кількості пташиних особин можливий напад птахів один на одного. Проблема посилюється тим, що на місці вищипані рани з'являється кров, що закликає суперників до нових укусів. Необхідно негайно ізолювати поранену пташку в іншу клітку і зайнятися обробкою рани.
- Вищипування пера
Причиною може бути переповнений, густонаселений курник, проблеми з освітленням або з харчуванням. Для запобігання вищипування і канібалізму необхідно усунути перераховані проблеми і звернутися до ветеринарної служби для обрізання дзьоба у птахів.
- Знос пера при терті
У скрутних умовах проживання втрата пір'яного покриву птахів може бути пов'язана з тертям об навколишні предмети, в тому числі, і про інших птахів.
- Втрата пера при спарюванні
Закладений природою процес спарювання передбачає перебування самця поверх самки. У цей момент кігтями самця можуть відриватися пір'я зі спини самок. Для того, щоб скоротити втрату оперення, необхідно звернеться до ветеринарної клініки, де чоловічої особини проведуть процедуру по відрізання кігтів.
- Линька в результаті стресових ситуацій
Одним з основних впливів, що викликають втрату пера, вважається нестача води і їжі, погана вентиляція, холодний або перегрітий повітря. Навіть галасливу поведінку маленьких дітей і дорослих людей може вплинути на психоемоційний стан птиці, тому завдання господаря створити сприятливі умови для мешканців.
Якщо ви звернете увагу, що оперення ваших підопічних має не зовсім здоровий вигляд і піддається частій зміні, рекомендуємо звернутися за консультацією до ветлікарям клініки БЕР.