Коньюктивіт (вірусної або бактеріальної етимології)

konyuktivit-u-ptits

Кон'юнктивіт у птахів з'являється в результаті запалення кон'юнктиви сполучної слизової оболонки ока, що вистилає задню поверхню століття і передню частину ока до рогівки.

Симптоми коньюктивита

Очі птиці при кон'юнктивіт червоніють і виглядають роздратованими. З хворого ока виділяється гній або серозний секрет, що призводить до склеювання повік і набрякання. Від виділяється ексудату навколо очних щілин мокріють пір'я. Хвора птиця намагається лапкою дістатися до проблемного очі і чеше його, в результаті дряпає ще більше. Загальний стан хворої особини пригнічений, роздратований, знижується апетит.

Лікування

Фахівці ветеринарної клініки БЕР після первинного огляду птиці запропонують промивання очей розчином борної кислоти або містять вітамін А краплями. Причому, крапельки можна зробити самостійно, змішавши чисту кип'ячену воду в розмірі 100 мл з 0,5 мл рідкого розчину вітаміну А, купити який можна в аптеці.

Поряд з краплями, може виписуватися очна тетрациклінова мазь. Для лікування, нижню повіку птиці акуратно відтягується і ближче до зовнішнього краю ока закладається мазь. Настій ромашки використовується як народний засіб у вигляді примочок, що накладаються на хворе око птиці.

Поки пацієнтці виявляється належний догляд, потурбуйтеся про дезінфекцію клітини і дізнайтеся у наших фахівців про доповнення до раціону харчування ваших вихованців.

Діагностика кон'юктівіта

Самостійно впоратися з кон'юктивіту птахів ви можете тільки за умови правильно поставленого діагнозу. Не займайтеся самолікуванням без огляду ветлікаря, оскільки кон'юнктивіт може служити симптомом таких страшних інфекційних або вірусних захворювань, як сальмонельоз, хвороба Марека, мікоплазмоз, ларинготрахеїт. Залічені симптоми змащують картину в подальшому і перешкоджають визначенню серйозних хвороб на ранніх стадіях.

Записуйтеся на прийом до фахівців клініки БЕР або викликайте ветеринарного лікаря додому.

Записатися на прийом
Розклад фахівців