іІнвазія пухопероедами

5Інвазія пухоедами - це зараження птахів зовнішніми паразитами, зазвичай членистоногими, які поселяються всередині і на шкірі і пір'ї.

Серед яскравих представників виділяють вошей. Багато з них пристосовані тривалий час залишатися живими без господаря, переносячи з одягом, обладнанням, дикими птахами і гризунами.

Воші перо - і пухоїди належать до звичайних зовнішнім паразитам птахів. Розрізняють більше чотирьох десятків видів вошей, що зустрічаються у птахів, методи боротьби з якими абсолютно ідентичні. Найчастіше на птаху "проживає" кілька видів вошей одночасно. Розмір паразитів коливається від 1 мм до  6 мм, на диких птахів розміри вошей-пухоедов можуть досягати 1 см.

Що стосується життєвого циклу вошей, то він повністю проходить на тілі господаря і займає приблизно три тижні. Яйця, або групи яєць відкладаються на пір'я, і на їх розвиток йде від 4 до 7 днів. Вражають масштаби продуктивності, адже тільки від однієї пари вошей за кілька місяців з'являється 120 тисячне потомство. Живуть паразити на птахах по кілька місяців, а поза господаря залишаються життєздатними протягом 5-6 днів.

Звичайні пташині воші пероедов поглинають продукти з пір'я і пуху, однак, такий вид як Menacanthus stramineus смокче і кров.

Заходи безпеки і профілактика від вошей-пухоедов

В осінньо-зимовий період відбувається збільшення кількості вошей, тому необхідно систематично оглядати птахів на наявність паразитів.

Ветеринарна клініка БЕР запрошує ваших вихованців на подібний огляд, з метою своєчасного проведення певних заходів щодо усунення недуги. Птахи, на яких паразитують пухоїди, постійно сверблять і чистять пір'я, на їх шкірі з'являється роздратування. У початковій стадії захворювання, симптоми проявляються меншою мірою, проте ви можете помітити відхилення в поведінці птахів. Пухопероедами можна виявити шляхом перебирання пір'я в добре освітленому приміщенні.

Записатися на прийом
Розклад фахівців