Чужорідний предмет

x-ray_02Досить часто на прийом до ветеринара надходить пернатий пацієнт, у якого спостерігається симптоматика, схожа з кількома захворюваннями відразу, а причиною може бути банальний чужорідний предмет, що приводить до досить серйозних наслідків.

Якщо ви спочатку стали свідком проникнення чужорідного тіла в організм вашого вихованця, будь-то через дзьоб, в око, або через шкіру, негайно телефонуйте до ветеринарної клініки БЕР. В екстрених ситуаціях клініка рятує ваших птахів цілодобово, коли зволікання аналогічно бездіяльності.

Всі предмети, які співмірні з дзьобом пташки, можуть бути склювати і проковтнуті згодом. Поглинути птиці можуть невеликі гудзики, намистини, дрібні деталі дитячих конструкторів, нитки і волосся.

Зазначається, що волосини і нитки намотуються навколо мови птиці, залишаючись в ротовій порожнині.

При проникненні стороннього предмета в трахею або бронхи може статися раптове порушення дихання, напад важкого судомного кашлю, а при значних розмірах можлива асфіксія. Відзначається, що в більшості випадків невеликі предмети з бронхів самоудаляются при кашлі. Якщо ж чужорідне тіло зафіксувалося в дихальних шляхах, це може призвести до набряку слизової. Згодом навколо предмета накопичується слиз, створюючи сприятливе середовище для росту і розвитку бактерій.

Потрапляючи в шлунок і кишечник, чужорідні тіла можуть залишатися там надовго або виходити разом з послідом. Решта предмети викликають дискомфорт, птиця перестає їсти і пити, стає малорухомої і іноді не може сходити в туалет.

Крім склевиванія, чужорідний предмет може проникати в організм птиці в вигляді смітинок і порошинок через очі. Потрапляючи в око птиці, такі сторонні тіла викликають почервоніння і запалення. Око сльозяться, птах намагається лапами почухати його.

Також зустрічаються занози в лапках, особливо у птахів, які стрибають по незашкуренним дерев'яним жердинкам. В цьому випадку птах клює турбують місце, як би показуючи господареві на виниклу проблему.

Допоможіть вихованцям, прийміть заходи по видаленню чужорідного тіла.

Записатися на прийом
Розклад фахівців