Гельмінтози

1166531000-1Гельмінтози відносять до числа паразитарних захворювань, і за характером розвитку гельмінтів, поділяють на дві групи.

До першої групи відносять паразитів, що розвиваються в організмі одного господаря. В цьому випадку, потрапила в організм птиці личинка, разом з кормом і водою, не перетравлюється, а починає паразитувати. Розвинувшись в організмі господаря під дорослого хробака, гельмінт по досягненню статевозрілого віку відкладає нові яйця і личинки, всередині зараженої особи. У свою чергу починається розвиток нових паразитів, і цикл повторюється, створюючи нестерпні умови для птиці.

До другої групи відносять паразитів, які розвиваються зі зміною господаря. Вироблені дорослим гельминтом яйця і личинки, виходять разом з послідом, і далі заковтуються безхребетними, де і досягають інвазійних стадії. Такими проміжними господарями можуть служити рачки, равлики, комахи. При склевиванія птахом проміжних господарів з інвазивними личинками і відбувається зараження. Зустрічаються подвійні переносники личинок, коли поряд з проміжним господарем з'являється додатковий.

Шкідлива дія гельмінтів на організм птахів

Паразитуючі в організмі птахів гельмінти в процесі своєї життєдіяльності виділяють речовини, які при попаданні в кров птиці викликають інтоксикацію, отруюючи своїми отрутами господаря. Крім того, черви надають механічне вплив на тканини і органи птиці. При масовому скупченні, паразити викликають закупорку, а іноді і розрив кишечника, а заселяючи дихальні шляхи, призводять до удушення птиці.

Вступники в організм птахів поживні речовини, всмоктуються, перш за все, паразитами, заважаючи тим самим господареві заповнювати свої сили в належній мірі. Також наявність гельмінтів в пташиному організмі відкриває ворота збудників багатьох інфекційних хвороб.

Боротьба з гельмінтами

Зверніться в клініку БЕР, де ветлікарі візьмуть аналізи і за їх результатами випишуть необхідний протигельмінтний препарат.

Записатися на прийом
Розклад фахівців