Єнтерит

1166530869-1Під ентеритом птахів мається на увазі запалення слизової оболонки кишечника. Причини виникнення захворювання в недоброякісному кормі, в забрудненій воді для пиття, в глистах і інфекційних захворюваннях.

Ознаки ентериту

  • пропадає апетит
  • птах часто п'є воду
  • пронос
  • запори
  • брудні пір'я навколо заднього проходу

Пронос

Збій в роботі травної системи птахів не завжди пов'язаний із запальними процесами. Пронос може проявитися і як результат переляку, пережитих стресових ситуацій, при пересадці в нову клітку або при появі в клітці нового агресивно налаштованого сусіда. Вирішити проблему  можна за пару днів, якщо ж звичайно усунути першопричину.

При простудних захворюваннях також можливий пронос. В такому випадку необхідно чітко виконувати рекомендації ветлікаря, помістити клітку в тепле місце і подавати вихованцеві квітковий пилок, або інші препарати, за призначенням.

Найчастіше проблема проносу криється в прийомі їжі, наприклад, виноград є проносним засобом для папуг, отже, виключення фрукта з раціону, призведе до зникнення недуги. Також проносить кишечник мокра зелень, що поглинається птахами у великій кількості.

Запор

Поряд з проносами, в кишечнику буває такий збій, як запор. Недуга виникає внаслідок споживання виключно сухого корму, осілого способу життя в клітці, у страждаючих ожирінням птахів.

Тривалі запори пригнічують птахів, вони погано їдять, стають не такими бадьорими, як раніше. Через неможливість природного випорожнення, птиця допомагає собі, трясе хвостом і клює сама себе. В результаті відбувається розкльовування клоаки з наступною повною закупоркою кишечника фекаліями.

Лікування

Під симптомами ентериту часто можуть ховатися більш небезпечні інфекційні захворювання, встановити які вкрай важливо на ранніх стадіях. Не займайтеся самолікуванням, а при усіляких розладах в травній системі птахів, приносите вихованця на огляд до ветлікаря.

Записатися на прийом
Розклад фахівців