Надмірне розростання кігтів

images_1У здорових декоративних птахів при правильних умовах утримання не відбувається надмірного розростання пазурів, так як вони постійно сточуються.

Однак якщо ваш улюбленець любить літати по квартирі, розгулювати по гладких поверхнях і проводити час на вашому плечі, то сточування пазурів природним шляхом не відбувається.

Саме невідповідні умови утримання і незбалансоване харчування призводять до неправильного росту кігтів. Як найбільш правильні елементи клітини, використовуйте не пластмасові, а натуральні дерев'яні жердини відповідної товщини. Дуже важливо звертати увагу на товщину жердинок, тому як на занадто тонких елементах, кігті НЕ будуть лежати.

Чи не рекомендовано також встановлювати на жердочки пісочний насадки, які не особливо сточують кігті, при цьому призводять до різних захворювань лап.

Проблемою розростання кігтиків, крім невідповідних клітин, можуть виступати пережиті раніше переломи, викривлені пальці і інші відхилення.

Як зрозуміти, що відросло кігті або нормальні

Для тих, хто вперше стикається з такою проблемою і є знову випеченим власником хвилястих папужок не завжди зрозуміло, коли відбувається надмірне розростання кігтів.

Для цього слід поспостерігати за своєю птицею, яка ходить по плоскій поверхні. У разі, коли з-за кігтів пальці не прилягають до поверхні, а підняті вгору, це і є причина занадто довгих кігтів. Сильно відросло кігті заважають папугам вільно пересуватися, кігтики постійно чіпляються. Так пташки ламають або травмують кігтики, і починається кровотеча.  

Справа в тому, що на відміну від людей, в нігтьових пластинах птахів знаходяться кровоносні судини, тому довірити захід по обрізці кігтів краще фахівцям ветеринарної клініки БЕР. Кігті обрізаються навскоси, під природним кутом, щоб в результаті верхня частина кігтя виявилася довшою нижньої. Деякий час після процедури, пташка відчуває якийсь дискомфорт, оскільки нігті перестають бути гострими, але все швидко приходить в норму.

Записатися на прийом
Розклад фахівців