Авітаміноз

Авітаміноз

Авітаміноз - це захворювання, що з'являються в результаті відсутності вітамінів в організмі, внаслідок тривалого неповноцінного харчування.

Вітамін А нормалізує обмінні процеси, відповідає за ріст і розвиток організму, забезпечує роботу органів зору, зміцнює слизові оболонки кишечника і дихальних шляхів, збільшує опірність інфекціям.

Вітамін В1 регулює вуглеводний обмін. При його недоліку в тканинах накопичується піровиноградна кислота і молочна, що викликає розвиток поліневриту. Що може призводити до порушення роботи центральної нервової системи та периферичної, а також до проблем з серцево-судинною системою.

Вітамін В2, або рибофлавін, бере участь в окисно-відновних процесах в клітинах, відповідає за білковий, синтез гемоглобіну вуглеводний і жировий обмін; важливий для нормального розвитку сітківки очей.

Вітамін РР або нікотинова кислота підвищує опірність слизової оболонки кишечника до отрути і бере участь в білковому, вуглеводному і мінеральному обмінах. У нікотинової кислоти потребує печінку; цей вітамін розширює судини, нормалізує серцеву діяльність і нервову систему.

Вітамін В5 має назву пантотенова кислота і бере участь в жировому і вуглеводному обміні, стимулює процес утворення гормонів і сприяє кращому засвоєнню кормів.

Вітамін В6 або піридоксин бере участь в обміні речовин, нормалізує роботу нервової системи, і є активним учасником обмінних процесів амінокислот і жирів.

Біотин або вітамін Н бере участь в синтезі нікотинової кислоти з амінокислоти триптофану, регулює вуглеводний і жировий обмін, і живлення тканин. Біотин управляє роботою нервової системи.

Фолієва кислота необхідна для росту і розвитку імунної та кровоносної систем птахів.

Холін в пташиному організмі перетворюється в ацетилхолін, створює важливу частину клітин, покращує травлення, запобігає ожирінню печінки і сприяє зростанню пташенят.

Вітамін В12 покращує роботу печінки, від нього залежить швидкість згортання крові, необхідний для дозрівання еритроцитів, впливає на жировий, вуглеводний і білковий обмін речовин, нормалізує роботу нервової системи.

Вітамін Е - один з головних цеглинок нормального розвитку пташиного організму з народження до зрілого віку.

Потреба у вітамінах ваші пташки відчувають постійно, тому важливо не запустити авітаміноз і перемогти недугу в самій початковій стадії. Ветлікарі клініки БЕР зроблять необхідні призначення для всіх видів птахів.

Записатися на прийом
Розклад фахівців